Włosy wysokoporowate – co zyskują po kuracji olejem lnianym?

Olej lniany jest w ostatnim czasie bardzo popularny głównie w kuchni. Pod względem właściwości zdrowotnych deklasuje nawet tran, ze względu na odpowiednie proporcje kwasów tłuszczowych z grupy omega – 3 i omega – 6. Wymienione kwasy działają jednak nie tylko w służbie zdrowia – odpowiadają one również za dobrą kondycję paznokci i skóry, a przede wszystkim włosów.

Olej lniany jest jednym z najlepszych remediów na wyjątkowo zniszczone, osłabione włosy: kruche, wysuszone, cienkie i przerzedzone, które tracą połysk i (jeszcze szybciej) tracą wodę z wnętrza. Takie włosy nazywane są wysokoporowatymi. Wymagają one ciągłej troski i stałej pielęgnacji. Bardzo łatwo je uszkodzić i (niestety) trudno je odżywić, ponieważ zwyczajowa pielęgnacja polegająca jedynie na używaniu szamponu i balsamu do włosów niestety im nie wystarczy. Najlepszą regenerację zapewni się im dzięki dogłębnemu odżywieniu. Takie włosy należy nie tylko regenerować wewnątrz: wymagają one również nieustannej ochrony przed uszkodzeniami. Taką pielęgnację bez wątpienia zapewni im olej lniany.

Jak działa olej lniany? Co zyskują włosy dzięki kuracji z jego udziałem?

– Olej lniany dzięki wysokiemu stężeniu kwasów omega – 3 i omega 6 posiada duze cząsteczki, które nie tylko są w stanie dopasować się do mocno odchylonych łusek na powierzchni włosów wysokoporowatych, ale również zabezpieczą je na zewnątrz. Cząsteczki te tworzą niewidzialny film, zabezpieczający włosy przed toksynami ze środowiska, mechanicznymi urazami i niszczącymi włosy czynnikami atmosferycznymi.

– Olej lniany dogłębnie regeneruje włosy. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe zawarte w olejku lnianym usprawniają procesy zachodzące w komórkach i dzięki temu udaremniają toksynom i detergentom wnikanie do wnętrza włosów, spowalniając jednocześnie proces starzenia się kosmyków.

– Olej lniany zwiększa odporność włosów, dzięki czemu jest je trudniej zniszczyć i nie ulegają one tak łatwo urazom mechanicznym. Niestraszne im gorące powietrze emitowane przez suszarkę, intensywne szczotkowanie, tapirowanie lub środki do układania włosów.

– Olej lniany nawilży włosy i zapobiegnie utracie wody z wnętrza kosmyków. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza przy pielęgnacji włosów wysokoporowatych, które bardzo szybko tracą wodę z wnętrza i niezwykle łatwo je wysuszyć.

– Olej lniany świetnie kondycjonuje włosy, które zyskują elastyczność, sprężystość, witalność i blask. Nadaje się do nakładania na suche włosy, na chwilę przed stylizacją pukli. Dzięki niemu kosmyki łatwo dadzą się ułożyć, nie będą wyglądały na matowe, szorstkie i pozbawione kondycji.

– Olej lniany stanowi bogactwo witaminy E, zwanej witaminą młodości. Jest ona silnym antyoksydantem, zapobiega starzeniu się włosów, dba o ich witalność i młody wygląd.

– Olej lniany wzmacnia włosy od nasady, aż po same końce sprawiając, że kosmyki przestają wypadać.

– Olej lniany przyczynia się również do szybszego wzrostu włosów. Sprawią to zawarte w nim żelazo i cynk, które nie tylko przyspieszą wzrost włosów, ale również zahamują nadmierne wypadanie kosmyków.

– Olej lniany zawiera również duże stężenie magnezu, który bierze udział w produkcji białek, w tym również keratyny (to z niej zbudowane są włosy). Jego niedobór sprawia, że włosy zaczynają niszczeć, kruszyć się i wypadać, a końce włosów rozdwajają się.

Dzięki kuracji olejem lnianym włosy zyskują odpowiednią pielęgnację, regenerację i opiekę, jakiej nie zapewni im żadna odżywka ani maska do włosów.