Olej lniany- zaklinacz włosów

 Czy wiedziałaś, że…

  • … włosy o bardzo złej kondycji nazywa się włosami wysokoporowatymi?
  • … olej lniany jest najlepszym olejem przeznaczonym do takiego rodzaju włosów?
  • … włosy niszczą się w przerażającym tempie, jeśli zaburzy się ich równowagę wodno – lipidową?
  • … nienasycone kwasy tłuszczowe zawarte w oleju lnianym potrafią przywrócić tą równowagę?
  • … witamina E (czyli inaczej tokoferol) jest nazywana witaminą młodości?
  • … włosy pozbawione tej witaminy zaczynają wypadać, przestają rosnąć i stają się matowe?
  • … olej lniany stanowi bogactwo witaminy E?

Jest on ponadto niedrogi i dostępny w wielu sklepach, nie tylko w drogeriach, ale również w sklepach spożywczych, zielarskich i ze zdrową żywnością.

Jeśli nieustanie ubolewasz nad kondycją włosów, nie musisz sięgać po drogie kosmetyki z najwyższej półki. Jedyne czego Ci potrzeba to olejek lniany i odrobina wolnego czasu.

Pielęgnację włosów za pomocą naturalnych olejków nazywa się olejowaniem.

Jest to rytuał wymagający odrobiny czasu – olejek nakłada się bowiem na suche włosy i pozostawia na nich na kilka godzin. Im dłużej trzymasz olejek na włosach, tym więcej on zdziała. Najlepiej jest zatem nałożyć olej na włosy i wetrzeć skrupulatnie w skórę głowy, owinąć włosy ręcznikiem i… iść spać. Rano należy po prostu zmyć olejek delikatnym szamponem.

Bardzo zniszczonym włosom olejowanie raz w tygodniu niestety nie wystarczy. Najlepiej byłoby robić je 3 razy w tygodniu, a jeszcze lepiej- przed każdym myciem włosów. W takim przypadku idealne może okazać się tzw. olejowanie na mokro. Ten zabieg nie wymaga bowiem od olejku kilkugodzinnego leżakowania na włosach. Wystarczy nałożyć go godzinę przed myciem włosów, na lekko zwilżone pukle. Następnie umyć włosy jak zwykle.

Uzupełnieniem całej kuracji za pomocą olejku będzie używanie go na końcówki włosów, bez spłukiwania. Olejek działa wówczas niczym serum na zniszczone końce. Regeneruje je i zabezpiecza przed uszkodzeniami.

Gwarantujemy, że po kilku tygodniach regularnej kuracji Twoje włosy zmienią się nie do poznania. Staną się miękkie, sprężyste i lśniące, przestaną się puszyć i kruszyć, zyskają odpowiedni poziom nawilżenia. Powodzenia!